ANEMONE, alebo aj MYDLÁREŇ ANEMONE je lokálna slovenská značka ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky, ktorú tvoríme my dvaja – Rasťo a Alžbeta.

Výrobe kozmetiky sme sa začali venovať ešte v roku 2013. Obaja sme sa v tejto tvorivej práci našli, dokonale zladili a spoločnými silami sa snažíme vytvárať produkty, ktoré potešia nielen telo, ale pohladia aj dušu.

Ako vzniklo ANEMONE?

Prvotnou inšpiráciou bol pre nás novinový článok o výrobe klasického tuhého mydla, ktorý nás zaujal natoľko že sme sa rozhodli vyrobiť si vlastné. Po čase sme zistili, že okrem mydla dokážeme väčšinu nami používanej kozmetiky vyrobiť celkom sami a samotná príroda nám v tom veľmi rada pomôže. S obrovskou dávkou nadšenia sme sa pustili do ďalších pokusov, štúdia dostupnej literatúry a následne do zlepšovania receptúr. Pozitívne ohlasy nášho okolia a predovšetkým zanietenie a radosť z tvorby nás napokon presvedčila, že sa výrobe prírodnej kozmetiky chceme venovať naplno. Postupne sa preto snažíme, aby sa tento náš sen stal skutočnosťou.

Prečo názov ANEMONE/ MYDLÁREŇ ANEMONE?

Názov ANEMONE som objavila počas štúdia latinčiny úplnou náhodou v latinskom slovníku. V preklade tento pojem znamená sasanka a pomenúva okrem druhu pôvabných kvetov aj morské sasanky. A keďže som Rasťa s obľubou prezývala ,,sasanka“ (prezývka vyplynula z jeho priezviska Szaszák), pri pohľade do slovníka bol výber názvu značky okamžite jasný. Medzičasom som sa aj ja stala pani ,,Sasankovou“ a preto si myslíme, že názov ANEMONE nás stále dokonale vystihuje.

Nakoľko vzniklo v poslednom období mnoho firiem s týmto menom rozhodli sme sa, že nás budete ľahko odlíšiť pod názvom MYDLÁREŇ ANEMONE.

Naša filozofia?

Naším cieľom je ponúkať produkty vyrobené v súlade s prírodou s jednoduchým zložením, ktoré sú pre každého jasné a zrozumiteľné.

Starostlivo si vyberáme dodávateľov jednotlivých vstupných surovín a ak je to možné snažíme sa podporovať lokálnu slovenskú produkciu. Taktiež spolupracujeme s malými farmami v Španielsku a podporujeme ekologické a udržateľné poľnohospodárstvo.

Produkty vyrábame výlučne ručne v menších dávkach s použitím kvalitných surovín. Vo veľkej väčšine používame esenciálne, rastlinné oleje a maslá lisované za studena a v bio kvalite. Bylinky, ktoré pri našej práci používame pestujeme bez postrekov v našej záhrade na okraji obce, mimo ruchu mesta.

Snažíme sa byť v čo najväčšej miere šetrný k životnému prostrediu a preto naše produkty balíme do ekologických papierových obalov a sklenených nádob. Aspoň touto cestou sa snažíme vrátiť prírode to, čo dala ona nám a čo my zase dávame prostredníctvom našich produktov ďalej.

Neustále sa snažíme napredovať, doplňujeme si vzdelanie v oblasti kozmetiky, študujeme aromaterapiu, vylepšujeme staršie receptúry a zároveň vymýšľame nové produkty, dopĺňame aj sortiment produktov do ekodomácností, stále hľadáme tých najkvalitnejších dodávateľov, staráme sa o vizuálnu stránku značky, skrátka snažíme sa ponúknuť vám to najlepšie čo je v našich silách. Preto dúfame, že vám naše produkty urobia radosť a spravia váš deň krajším.

Všetkým vám ďakujeme za podporu,

Alžbeta a Rasťo