POZNÁTE LUFU?

POZNÁTE LUFU?

Lufa je výbornou náhradou klasických špongií a je skvelým pomocníkom nielen v kúpeľni, ale aj v celej domácnosti. Na rozdiel od klasických špongií je však lufa prírodná a 100% rozložiteľná a preto nezaťažuje životné prostredie.

 

Čo o teda lufa vlastne je?

Lufa (botanický názov Lufa cylindrica) je popínavá rastlina z čeľade tekvicovitých. Rastie ako liana s blanitými tmavozelenými laločnatými listami a plodmi pripomínajúcimi našu cuketu, alebo uhorku. Plody lufy sa konzumujú pokým sú mladé a šťavnaté, pri zrení totiž dochádza k stvrdnutiu vnútorných vlákien. To je tiež moment, kedy sa lufa očistí a je pripravená na výrobu špongií.

Prečo používať lufu?

Na rozdiel od klasických špongií je lufa prírodná a 100% rozložiteľná a preto nezaťažuje životné prostredie. Po použití môžete lufu s pokojným svedomím hodiť do kompostu.

Ako ju využiť v domácnosti?

Lufu môžete využiť v kúpeľni počas sprchovania ako jemný píling. Jej prirodzená štruktúra pokožku prekrví a zbaví odumretých buniek. Je výborná na masáž tela, predovšetkým na problematické ženské partie a pomáha pri problémoch s celulitídou.

V domácnosti vie lufa plne nahradiť aj kuchynské hubky na riad, nakoľko výborne pení a ľahko odstraňuje uschnuté nečistoty.

A ako lufu používať?

Lufu treba pred použitím namočiť. Po namočení špongia zmäkne, zväčší svoj objem a je pripravená na použitie. Pri pravidelnom používaní má lufa životnosť až tri mesiace. Ak chcete aby vám vydržala čo najdlhšie, po každom použití ju prepláchnite v čistej vode a nechajte vysušiť.

Prečo práve lufa od ANEMONE?

Lufa, ktorú nájdete v našom e-shope sa pestuje na farmách v srdci španielskej Galície a to bez akýchkoľvek chemických postrekov a predovšetkým s ohľadom na ekologické a trvalo udržateľné poľnohospodárstvo. Jedná sa o špeciálne vyšľachtenú odrodu lufy s hustejšími no zároveň jemnejšími vláknami tej najvyššej organickej kvality. Počas spracovania sú špongie ošetrené výlučne minerálnou vodou z oblasti španielskej Galície. Tomu zodpovedá aj ich trochu vyššia cena.

V ponuke máme viacero tvarov a veľkostí, stačí si len vybrať tú svoju. Všetky lufy spolu s ďalšími doplnkami nájdete tu: https://obchod.mydlarenanemone.sk/19-doplnky