ČO JE TO VLASTNE TUHÝ ŠAMPÓN?

ČO JE TO VLASTNE TUHÝ ŠAMPÓN?

Pre časť z vás je tuhý šampón už rutinou, avšak nájde sa mnoho ľudí, ktorí nevedia čo si pod pojmom tuhý šampón vlastne predstaviť.

Po veľmi dlhej dobe testovania sa nám podarilo konečne zaradiť do sortimentu aj tuhý šampón, ktorý je výbornou alternatívou k bežnému tekutému šampónu.

Čo je to teda tuhý šampón a čo obsahuje?

Ako už samotný názov napovedá, tuhý šampón je tuhého skupenstva. Nie je však založený na báze klasického mydla. Vyrába sa z tenzidov (Sodium Cocoyl Isethionate a Sodium Lauryl Sulfoacetate), teda povrchovo aktívnych látok, ktoré sa získavajú z mastných kyselín kokosového oleja, sú teda rastlinného pôvodu. Tieto tenzidy vytvárajú bohatú a stabilnú penu a výborne čistia. Sú však stále jemné a šetrné k vlasom i k pokožke hlavy.

Šampón okrem čistiacich zložiek obsahuje ošetrujúce za studena lisované oleje – konopný olej a ricínový, ktoré sa spolu s panthenolom starajú o regeneráciu a výživu vlasov od korienkov až po končeky. Žihľavový púder obsiahnutý v šampóne, jemne čistí a prekrví pokožku hlavy a podporuje tým rast nových vlasov. Kombinácia esenciálnych olejov z levandule úzkolistej, šalvie lekárskej a cédrového dreva má okrem aromaterapeutickej funkcie podporiť účinky šampónu.

Dá sa šampón použiť aj bez ,,kyslého“ oplachu?

Keďže tuhý šampón nie je vyrobený na báze klasického mydla, nie je potrebné po jeho použití prepláchnuť vlasy octovým, alebo citrónovým oplachom ako pri mydle. Pokiaľ ste však zvyknutý používať kondicionér, môžete ho použiť, je to individuálne.

Na aký typ vlasov je vhodný?

Náš šampón sa zatiaľ osvedčil na všetky typy vlasov. Mnohé zákazníčky, ktoré mali problémy s rýchlo sa mastiacimi vlasmi nám napísali, že sa im výrazne predĺžila doba, kedy si musia umyť vlasy. Nájsť však správny šampón, ktorý by vyhovoval špecifickým požiadavkám každého z nás, býva veľmi ťažké. Preto nás neváhajte poprosiť o vzorky šampónu, ak budú na sklade, radi vám ich zašleme na vyskúšanie.

Koľko taký tuhý šampón vydrží?

Šampón je vysoko koncentrovaný, preto aj napriek malej hmotnosti vydrží veľmi dlho a to 1 až 2 mesiace v závislosti od dĺžky vlasov a intenzity jeho používania. Ak ho po každom použití odložíte na suché miesto, predĺžite jeho životnosť.

Ako ho používať?

Tuhý šampón sa používa takmer rovnako ako klasický tekutý. Navlhčeným šampónom pošúchajte po mokrých vlasoch a pomocou krúživých pohybov vytvorte penu.  Následne opláchnite čistou vodou ako pri bežnom tekutom šampóne. Ak je to potrebné tento proces ešte raz zopakujte. Ak ste zvyknutý, použite kondicionér.

Ďalšie plusy tuhého šampónu?

V šampóne nenájdete žiadne škodlivé sulfáty, farbivá a ani parabény.

Šampón si nevyžaduje samostatný plastový obal a tým prispieva k k znižovaniu odpadu. Je malý, skladný, ľahko prenosný, zmestí sa vám aj do príručnej batožiny a budete si istí, že sa vám nevyleje. Okrem toho je biologicky odbúrateľný a nezaťažuje životné prostredie.